INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

London - China Town & Sky Garden

W podsumowaniu ostatnich tygodni obiecałam Wam fotorelację z China Town i Sky Garden. Oto i ona!

Wybierając się do Londynu wiedziałam, że China Town to miejsce które, po prostu muszę zobaczyć. Uwielbiam azjatycką kulturę i mam do niej ogromny sentyment. Pomimo, że od mojego pobytu w Macao minęły już 3 lata, wciąż uwielbiam odwiedzać miejsca, w których chociaż przez chwilę mogę poczuć namiastkę chińskiego klimatu.
Nasza wizyta w londyńskim China Town nie trwała zbyt długo, ale zdecydowanie zaliczam ją do udanych! Pięknie zdobione bramy i charakterystyczne, czerwone lampiony rzeczywiście pozwalają przenieść się myślami na inny kontynent. Szczególnie jeśli odwiedzicie tutejsze restauracje, piekarnie czy sklepiki.

Chciałabym Wam w tym miejscu polecić jakąś restaurację, ale niestety ta, do której wstąpiłyśmy na lunch, okazała się totalną klapą. Jedzenie pozostawiało wiele do życzenia, o obsłudze wole nawet nie wspominać. Jeśli macie coś godnego polecenia to koniecznie dajcie znać. Jestem pewna, że jeszcze kiedyś tu wrócę! Póki co, planuję kolejną wizytę na koniec stycznia, bo właśnie wtedy wypadają obchody Chińskiego Nowego Roku. Odbywa się tu wówczas kolorowa parada ze smokami, lwami oraz występy tancerzy i akrobatów. Czuję, że będzie się działo! :)

Sky Garden


Sky Garden to kolejne miejsce na mapie Londynu, które uważam za absolutne „must see”. O jego istnieniu dowiedziałam się zupełnie przypadkowo, szukając fajnych miejscówek na kawę w Londynie. Tym razem Google spisało się na medal – Sky Garden to nie tylko genialny ogród i kawiarnia, ale również punkt widokowy, z którego rozpościera się panorama Londynu. <3
Warto wiedzieć, że wstęp do Sky Garden jest darmowy, ale wymaga wcześniejszej rezerwacji przez stronę internetową. Ponoć godziny wieczorne trzeba rezerwować nawet z 2-tygodniowym wyprzedzeniem! Pamiętajcie również, że przed wejściem musicie przejść kontrolę bezpieczeństwa, więc warto zapoznać się z listą przedmiotów, których nie można wnosić i być 10-15 minut przed czasem.

To tyle na dziś! Jestem bardzo ciekawa czy udało Wam się zobaczyć kiedyś China Town lub Sky Garden i jakie są Wasze opinie.

P.S. Zapraszam Was również do obejrzenia mojego londyńskiego travel diary i relacji z Notting Hill i Portobello Market.

Do następnego! :)

Brak komentarzy