INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

Najpiękniejsze cytaty o miłości


O miłości powstało już tyle książek, wierszy, piosenek, filmów, że ciężko je wszystkie zliczyć. Opowiadają różne historie, raz szczęśliwe, innym razem niekoniecznie zakończone happy-endem. Zawsze jednak skrywają w sobie dużo emocji i ukazują, że bez względu na to co mówimy, potrzebujemy i pragniemy miłości najbardziej na świecie.


Poniżej (moim zdaniem) najpiękniejsze cytaty o miłości.

" Wszystko, co w życiu zrozumiałem, zrozumiałem tylko dlatego, że kocham."
Lew Tołstoj


"Aby być szczęśliwym, należy uszczęśliwić co najmniej jedną inną osobę."
Teodor Reik


"Miłość to kawał drania. Ma w nosie nasze plany. Nigdy nie przychodzi w wygodnym momencie. Zjawia się nieproszona i każe ci czuć, czy ci się to podoba czy nie. I nawet kiedy wiesz, że powinnaś przestać kogoś kochać, dalej cię trzyma."
Leisa Rayven


"Serce chce tego, czego chce, nie ma tu logiki, spotykasz kogoś i zakochujecie się w sobie."
Woody Allen


"Miłość jest niemądrą siłą, kiedy staramy się ją kontrolować, niszczy nas, kiedy próbujemy ją uwięzić, to nas zniewala. Kiedy staramy się ją zrozumieć, pozostawia w nas uczucie zagubienia."
 Paulo Coelho


 "– A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? –spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. – Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika."
Alan Alexander Milne


"Musiała albo zapomnieć o nim, albo umrzeć sama. Przecież tak nie sposób żyć! Tak nie można!  Zapomnieć o nim, za wszelką cenę zapomnieć! Ale nieszczęście na tym właśnie polega, że zapomnieć o nim nie umie."                                                                                     
Michał Bułhakow

"Wiesz, że to miłość, kiedy tylko chcesz, żeby ta osoba była szczęśliwa, nawet jeśli nie jesteś częścią szczęścia."
Julia Roberts


"Nie kochasz kogoś ze względu na jego wygląd, ubranie czy samochód, ale dlatego, że śpiewa piosenkę, którą tylko ty słyszysz."
 Oscar Wilde


 „Miłość cier­pli­wa jest, łas­ka­wa jest. Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą; nie jest bez­wstyd­na, nie szu­ka swe­go, nie uno­si się gniewem, nie pa­mięta złego; nie cie­szy się z nies­pra­wied­li­wości, lecz współwe­seli się z prawdą.”                                       
św. Paweł z Tarsu


"Przecież o to właśnie w życiu chodzi. Nie o wakacje, kolacje w knajpach i pragnienie posiadania więcej rzeczy, ale o to, by napić się razem herbaty i przytulić po długim dniu. Chodzi o wybaczanie i zapominanie, ulgowe traktowanie. A także o uczciwość, prawdę i zaufanie, o stworzenie bezpiecznego, ciepłego schronienia dla tych, których się kocha."
Alex Marwood


Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność kochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność.
Thomas Merton


 "Niech ludzie nie znający miłości szczęśli­wej twier­dzą, że nig­dzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im, będzie żyć i umierać."                                                                      
Wisława Szymborska

"Ani różni­ca poglądów, ani różni­ca wieku, nic w ogóle nie może być po­wodem zer­wa­nia wiel­kiej miłości. Nic, prócz jej braku."                                                                                        
Maria Dąbrowska

"Przez wszys­tkie te ty­siącle­cia ludziom nie udało się roz­gryźć za­gad­ki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przy­pad­ku, a ile przez­nacze­nia? Dlacze­go związki dos­ko­nałe się roz­pa­dają, a te po­zor­nie niemożli­wie trwają w naj­lep­sze? Ludzie nie zna­leźli od­po­wie­dzi na te py­tania i ja też ich nie znam. Miłość po pros­tu jest al­bo jej nie ma."                                                                                                                                    Stephenie Meyer


Jestem ciekawa jakie są Wasze ulubione cytaty o miłości? Zachęcam do podzielenia się w komentarzu, a tymczasem życzę wiele okazji do okazywania miłości, nie tylko w Walentynki <3

Brak komentarzy