INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

26 myśli na 26 urodziny


5:30. Ciemność. Cisza. Postanowiłam, że właśnie tak rozpocznę świętowanie 26. urodzin. Tylko ja, wschód słońca i widok wzgórz Phangern owitych jeszcze poranną mgłą.

 To idealne miejsce i czas na przeanalizowanie tego co się w moim życiu zmieniło, czego się przez ten rok nauczyłam, co sprawiło mi radość, a o których momentach wolałabym zapomnieć. To był bardzo intensywny rok, bogaty w piękne, ale również i bolesne doświadczenia.

Mam świadomość tego, że nie wszystko poszło po mojej myśli, wielu rzeczy nie udało się zrealizować, w wielu kwestiach odniosłam porażkę. Jednak pierwszy raz od dłuższego czasu, czuję się ze sobą naprawdę dobrze. Jestem wolna. Nie pracuję po godzinach, nie stresuje się, robię to co lubię, poznaję ludzi, smakuję świat, odkrywam. Jestem tak po prostu szczęśliwa.

Nie wybiegam już w przyszłość, nie planuję tego co będzie za miesiąc, 5 czy 10 lat. Skupiam się na chwili obecnej, cieszę się z każdego zachodu słońca, uśmiechu przechodnia, komplementu, świeżo zaparzonej kawy. Wybieram czas, a nie pieniądze. Modlę się i medytuję. Nie żyję przeszłością. Idę za głosem serca i mocno wierzę w to, że zmierzam w dobrym kierunku.

Poza tym piszę. Czasem tylko dla siebie, czasem również dla Was. Spisuje myśli, które przychodzą mi do głowy, obserwując budzący się do życia Laos. Nie wiem czy ktoś poza mną ich potrzebuje, ale może warto się podzielić.

1. Wiara i miłość są w życiu najważniejsze. Postaw je na pierwszym miejscu, a wszystko inne się ułoży.

2. Nie przejmuj się opinią innych ludzi. Rób swoje. Ludzie i tak zawsze powiedzą co chcą, szkoda marnować czas i energię na to, żeby się im przypodobać.

3. Nie porównuj się do innych. To jeszcze nigdy nie skończyło się dobrze.

4. Przyglądaj się sukcesom innych, podziwiaj, gratuluj, ale nigdy nie zazdrość. Nie wiesz jaką drogę przebyli, żeby znaleźć się w tym miejscu i jaką cenę muszą za to ponosić.

5. Jeśli o czymś marzysz, walcz o to! Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia. Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Nie raz zamkną Ci drzwi przed nosem, ale przecież są jeszcze inne drzwi i…okna:)

6. Uśmiechaj się często. Uśmiechnięty człowiek od razu lepiej wygląda.

7. Pielęgnuj przyjaźnie i pamiętaj, że lepiej mieć jednego lojalnego przyjaciela niż dziesiątki, na których nie możesz polegać.

8. Ciesz się nawet z najmniejszych sukcesów. Nie od razu Kraków zbudowano.        

9. Dziękuj za komplementy.

10. Noś czerwoną szminkę.

11. Pamiętaj o odpoczynku. Wyłącz telefon, wyjedź na miasto, zaparz ulubioną herbatę. Zrelaksuj się i poświęć ten czas wyłącznie sobie. Twoje ciało i umysł Ci za to podziękują.

12. Nie pakuj się w toksyczne relacje, lepiej iść przez życie samemu niż marnować czas na kogoś, kto Cię nie docenia i nie szanuje.

13. Polub siebie i swoje odbicie w lustrze - w końcu będziesz na nie patrzeć do końca życia.

14. Noś dobrej jakości ubrania, takie które do Ciebie pasują i w których świetnie się czujesz. Życie jest zbyt krótkie, żeby kroczyć przez nie w poliestrowym worku.

15. Naucz się używać słów „tak” i „nie”. Nie zgadzaj się na robienie czegoś wbrew sobie, odmawiaj, kiedy nie masz na coś czasu lub ochoty. Nie musisz przyjmować wszystkich zaproszeń i reagować na każdą prośbę znajomych. Naucz się mówić „tak” osobom, które kochasz i zajęciom, które przynoszą Ci radość i przyczyniają się do Twojego rozwoju.

16. Nie próbuj znaleźć szczęścia w Internecie, mądrych książkach i poradnikach. Szczęście jest w Tobie.

17. Zrób wszystko, żeby żyć tak, jak chcesz. Ryzykuj, zmieniaj pracę, przeprowadzaj się, ucz się nowych rzeczy. Zaprojektuj życie, które kochasz. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

18. Pytaj przyjaciół i rodziny o zdanie, ale ostateczną decyzję podejmuj sama.

19. Nie próbuj nikogo zmieniać na siłę. Próbowałam wielokrotnie i wierz mi, nic dobrego z tego nie wyniknęło.

20. Nie słuchaj, kiedy ktoś Ci mówi, że czegoś się nie da zrobić. Od kilku lat słyszę, że w Polsce nie da się dobrze zarabiać, a na kilkumiesięczną podróż musisz oszczędzać pół życia - polemizowałabym.

21. Znajdź formę aktywności, którą lubisz najbardziej i zacznij ćwiczyć regularnie. Z czasem poczujesz satysfakcję z przekraczania swoich granic i wybuchu endorfin, dzięki którym możesz góry przenosić.

22. Bez względu na to co robisz, dawaj z siebie 100 %.

23. Nagradzaj siebie za dobrze wykonaną pracę. Pójdź do kawiarni, kup sobie najlepszą kawę, zjedź odświętny obiad – zasłużyłaś.

24. Wydawaj oszczędności na podróże. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się mieć wyrzutów sumienia z powodu zakupionego lotu czy zarezerwowanego noclegu.

25. Wyciągnij z szafy najlepszą bieliznę i sukienkę, którą chowasz na wyjątkową okazję. Fakt, że przeżyłaś tę noc jest najlepszym powodem, żeby ją ubrać.

26. Wiek to tylko liczba. Możesz skończyć 40 lat i czuć się jak 20-latek albo być mentalnym emerytą w wieku 30 lat. Którą opcję wybierasz?


Brak komentarzy