INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

Polskie lato i powrót do ukochanego miejsca


Lato. Czoło przypieczone słońcem, zalotne piegi i myśli dryfujące pośród letniego podmuchu wiatru. Moje ukochane miejsce, Kraków. Niby ten sam, a wszystko wygląda jakby inaczej. Z zaciekawieniem dziecka przemierzam kolejne uliczki i na nowo odkrywam magię Starego Miasta. 

Uwielbiam powroty do Polski, szczególnie te latem, kiedy słońce wstaje wcześnie i odkrywa przed nami swoje pomarańczowe oblicze. I kiedy ptaki radośnie witają dopiero rozpoczynający się dzień, i kiedy maliny mają jeszcze słodszy smak, i kiedy trawa pachnie po przelotnym, letnim deszczu, i kiedy niebo usypane jest iskrzącymi gwiazdami.Latem serce otwiera się jeszcze szerzej i odsłania najskrytsze zakamarki. A nam nie pozostaje nic innego, jak zatopić się w tym oceanie słońca i miłości. 

“Ja wsysam w siebie lato tak jak dzika pszczoła wsysa miód(…). Zbieram wszystko w jedną dużą bryłę lata, żeby żyć nią, kiedy… kiedy nie będzie już lata(…). To jest taki wielki przekładaniec, są w nim wschody słońca i czarne jagody na gałązkach, i piegi na twoich ramionach,i blask księżyca nad rzeką wieczorami,i niebo pełne gwiazd, i las, i upał południa, kiedy słońce złoci sosny, i przelotne deszcze wieczorne, i wszystko inne (…).” 

Photos : Guido Pezz


Brak komentarzy