INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

[PL/ENG] Memories from Paris

Aż ciężko mi uwierzyć, że minął już ponad rok od mojej ostatniej wizyty w Paryżu. Z ogromnym sentymentem spoglądam na momenty, które udało mi się wtedy uchwycić i jestem niezmiernie wdzięczna, że mimo służbowego charakteru tej podróży, udało mi się zobaczyć tyle pięknych miejsc.
***
I still can’t believe it has been more than a year since my last visit to Paris. With a great sentiment, I look back on the moments which I captured these days. I am so grateful that, despite the business purpose of this trip, I managed to see so many beautiful places.


Już w poprzednich wpisach wspominałam, że absolutnie uwielbiam Paryż i z każdą kolejną wizytą zachwyca mnie coraz bardziej. Chyba nic nie jest w stanie zastąpić klimatu paryskich uliczek, beztroskich spacerów nad Sekwaną, urokliwych kawiarni i zachodów słońca na wzgórzu Montmartre. Dzięki tej cudownej scenerii Paryż zdecydowanie zasługuje na miano fotograficznego raju. Nawet bez drogiego sprzętu czy wybitnych zdolności fotograficznych, nie trudno uchwycić piękno tego miejsca.

Większość zdjęć z tego wpisu wykonałam w dzielnicy Saint Germain des Prés, gdzie wspólnie z moją koleżanką z pracy, Aurą, chłonęłyśmy atmosferę Paryża i próbowałyśmy francuskiej kuchni w pobliskich restauracjach i kawiarniach. Zdecydowanie polecam Wam tę dzielnicę i jeśli będziecie w pobliżu to koniecznie zajrzyjcie do kultowej kawiarni Café de Flore i restauracji Le Bonaparte. Uwielbiam! <3


***

In my last posts, I already mentioned that I absolutely adore Paris and every time I visit this city I am more and more impressed. I guess, nothing compares to the atmosphere of Parisian streets, leisurely walks over the Seine, charming cafes and sunsets onthe Montmartre hill.

Thanks to this wonderful scenery, Paris definitely deserves to be called a photographic paradise. Even without expensive equipment or outstanding photography skills, it is not difficult to capture the beauty of this place.

Most of the photos from this post were taken in Saint Germain des Prés, where together with my colleague, Aura, we enjoyed the atmosphere of Paris and tried French cuisine in nearby restaurants and cafes. I would definitely recommend you this district, especially very famous Café de Flore and Le Bonaparte restaurant. I love it! <3


Brak komentarzy