INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

Czym jest kobiecość?


Zastanawiałyście się kiedyś Dziewczyny czym jest dla Was kobiecość? Obstawiam, że ile kobiet, tyle odpowiedzi… i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu każda z nas jest inna i może mieć zupełnie inne spojrzenie na ten temat.

Dla jednych kobiecość będzie kojarzyła się z atrakcyjną sylwetką, gustownymi ubraniami, pięknym makijażem i pewnością siebie. Dla innych będzie to uosobienie dobra, życzliwości, łagodności i naturalności.

Moje spojrzenie na kobiecość dość mocno ewoluowało na przestrzeni ostatnich lat i nabrało zupełnie nowego znaczenia. Kiedyś kobiecość kojarzyła mi się głównie z wyglądem zewnętrznym. Teraz gdybym postawiła je na szali z osobowością i cechami charakteru, z pewnością przeważyłyby te drugie. I żeby było jasne - nie neguję znaczenia wyglądu zewnętrznego, bo doskonale wiem jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Odnoszę jednak wrażenie, że w dzisiejszych czasach, wygląd zaczął przyćmiewać naszą prawdziwą kobiecość.


Wystarczy spojrzeć na okładki gazet, które przekonują nas, że dopiero po zrzuceniu 5kg, kupieniu sukienki z najnowszej kolekcji H&M i zastosowaniu drogich preparatów na zmarszczki i cellulit, staniemy się prawdziwymi kobietami. Modele kobiecości promowane przez media są tak ujednolicone i powierzchowne, że aż przyprawiają o zawrót głowy. Bo ile można patrzeć na perfekcyjne kobiety, uśmiechające się do nas z bilbordów ze śnieżnobiałym uśmiechem, umięśnionym brzuchem i nieskazitelną cerą?!

Odnalezienie swojej definicji kobiecości w tych czasach to nie lada wezwanie. Ja miałam ogromne szczęście, bo mój wzorzec wyniosłam z rodzinnego domu. Moim uosobieniem kobiecości była moja Mama. To właśnie jej opiekuńczość, radość z życia, wytrwałości w znoszeniu niedogodności, cierpliwość, życiowa mądrość oraz wrażliwość ukształtowały moją osobistą definicję kobiecości.


W tym szczególnym dniu, życzę Wam abyście potrafiły odnaleźć swoją drogę do kobiecości, zaakceptowały siebie takimi jakie jesteście, potrafiły cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy i emanowały pięknem, w szczególności tym wewnętrznym. ❤️💚💐


Brak komentarzy