INSTAGRAM

INSTAGRAM
INSTAGRAM

TRAVELS

TRAVELS
TRAVELS

E-BOOK

E-BOOK
FASHION

PRAGA – PIERWSZE WRAŻENIA

praga czechy most karola
Nie był to pierwszy raz. Uliczkami Pragi przechadzałam się już kilka lat temu, podczas wyjazdu z moim bratem i znajomymi. Pamiętam, że było wtedy dosyć deszczowo i zupełnie nie poczułam klimatu tego miejsca.

Nasz ostatni pobyt w czeskiej stolicy wywarł na mnie dużo lepsze wrażenie. Czułam się, jakbym odwiedzała zupełnie inne, nieznane mi dotychczas miejsce. Bardziej kolorowe, urokliwe i mające o wiele więcej do zaoferowania. I choć tym razem nie zdążyłam przygotować żadnego planu wyjazdu, to „gubienie się” w klimatycznych, praskich uliczkach uznaję za jedną z fajniejszych części zwiedzania.

praga czechy co warto zobaczyć

Gdybym miała wybrać jedną cechę Pragi, która spodobała mi się najbardziej to byłoby to zderzenie nowoczesności z historią. Mam wrażenie, że w żadnym europejskim mieście ta różnica nie jest, aż tak widoczna. Poza tym Praga urzekła mnie klimatycznymi uliczkami, barwną architekturą, ogromem teatrów, muzeów oraz nawiązaniami do innych europejskich stolic, w szczególności do Paryża.

Podejrzewam, że tak jak większość miejsc, jej najpiękniejsze oblicze można zobaczyć dopiero wiosną i latem, dlatego mam nadzieję, że zawitam tu jeszcze w trochę cieplejszym miesiącu. A tymczasem zostawiam Was z tym mroźniejszym obliczem Pragi. Do następnego! ;)

praga czechy most karola

praga czechy most karola

praga czechy co warto zwiedzić

praga czechy zwiedzanie

praga czechy zwiedzanie

praga czechy zwiedzanie

praga czechy zwiedzanieBrak komentarzy